Ile można dostać odszkodowania?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia OC przed dopuszczeniem pojazdu do ruchu drogowego. Ubezpieczenie to gwarantuje osobie poszkodowanej rekompensatę za poniesioną szkodę. Ile można dostać odszkodowania w ramach tego ubezpieczenia? W niniejszym artykule dowiesz się: jakie szkody są likwidowane, jak ubezpieczyciel ustala wysokość świadczeń oraz gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?

Zdarza się, że praktyka ubezpieczycieli w ramach określania wartości odszkodowania w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych przyprawia wielu klientów o zdumienie. Niekiedy okazuje się, że auto z niewielkimi uszkodzeniami można zakwalifikować jako szkodę całkowitą i nijak ma się to do rzeczywistości. Należy zatem zadać sobie istotne pytanie: „Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?”

Continue reading

Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Udział w wypadku samochodowym niestety zawsze wiąże się z wieloma problemami. Jednakże, kiedy nie jest się sprawcą, lecz ofiarą, przysługują pewne prawa, o których warto wiedzieć. Między innymi mowa tu o pojeździe zastępczym, który przynależy w ramach odszkodowania po wypadku.

Continue reading

Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Widok własnego samochodu jadącego na lawecie, bądź sama myśl o tym jest bardzo przykrym doświadczeniem. Niestety taki widok jest dość częsty wskutek licznych wypadków i kolizji drogowych. Warto zatem znać swoje prawa i obowiązki, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku pokrywające rzeczywiści poniesione straty.

Continue reading

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Wypadki i zdarzenia komunikacyjne są bardzo stresującym przeżyciem, zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy. Niestety, problemy nie zawsze kończą się wraz z ustaleniem winnego za incydent na drodze. Bardzo często firmy ubezpieczeniowe specjalnie zaniżają wysokość odszkodowania wypłacanego osobie poszkodowanej z OC sprawcy. Co robić w takim przypadku? Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Continue reading