Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Widok własnego samochodu jadącego na lawecie, bądź sama myśl o tym jest bardzo przykrym doświadczeniem. Niestety taki widok jest dość częsty wskutek licznych wypadków i kolizji drogowych. Warto zatem znać swoje prawa i obowiązki, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku pokrywające rzeczywiści poniesione straty.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu po szkodzie może stanowić pewne trudności, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Z pojazdu został wrak, a ubezpieczyciel zawyżył jego wycenę. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku?

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wymuszenie pierwszeństwa to ciągle dosyć trudny temat. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim tego typu wypadki zdarzają się niestety dosyć często – z dużym prawdopodobieństwem każdego z nas choć raz to spotka. Ponadto dość trudno jest czasami wyegzekwować swoje prawa. Warto wiedzieć, gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Szkoda na taksówce a odszkodowanie za postojowe.

Osobom prowadzącym działalność taksówkarską w przypadku wypadku drogowego oprócz odszkodowania za pojazd należy się również tzw. odszkodowanie za utracone dochody taxi. Jest to nic innego jak rekompensata za przestój pojazdu, który służył działalności zarobkowej poszkodowanemu przedsiębiorcy.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia OC przed dopuszczeniem pojazdu do ruchu drogowego. Ubezpieczenie to gwarantuje osobie poszkodowanej rekompensatę za poniesioną szkodę. Ile można dostać odszkodowania w ramach tego ubezpieczenia? W niniejszym artykule dowiesz się: jakie szkody są likwidowane, jak ubezpieczyciel ustala wysokość świadczeń oraz gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?

Zdarza się, że praktyka ubezpieczycieli w ramach określania wartości odszkodowania w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych przyprawia wielu klientów o zdumienie. Niekiedy okazuje się, że auto z niewielkimi uszkodzeniami można zakwalifikować jako szkodę całkowitą i nijak ma się to do rzeczywistości. Należy zatem zadać sobie istotne pytanie: „Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?”

Continue reading