Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

W przypadku zdarzenie ubezpieczeniowego poszkodowani oczekują szybkiej wypłaty pieniędzy na pokrycie poniesionych strat. Co do zasady ubezpieczyciel powinien zamknąć postępowanie likwidacyjne w przeciągu 30 dni od zgłoszenia szkody. Niekiedy termin ten może ulec wydłużeniu do 90 dni. Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania? Dowiedz się, jakie skargi wpływają do Rzecznika Finansowego.

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Być może zastanawiałeś się, co to jest szkoda całkowita. Tego pojęcia na próżno szukać w przepisach prawa. Jest ono określane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, powstało na gruncie orzecznictwa sądów. Warto mieć świadomość, że szkoda całkowita warunkuje wysokość odszkodowania po wypadku komunikacyjnym.

Continue reading

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Wiele osób zdaje pytanie: „Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?”. Ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia szkody w całości – w przypadku szkody całkowitej jest to różnica pomiędzy wartością samochodu przed wypadkiem a wartością wraku. Można wyjść korzystnie na negocjacjach z firmą ubezpieczeniową. Wystarczy wiedzieć dokładnie, w jaki sposób to zrobić i gdzie uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Widok własnego samochodu jadącego na lawecie, bądź sama myśl o tym jest bardzo przykrym doświadczeniem. Niestety taki widok jest dość częsty wskutek licznych wypadków i kolizji drogowych. Warto zatem znać swoje prawa i obowiązki, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku pokrywające rzeczywiści poniesione straty.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu po szkodzie może stanowić pewne trudności, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Z pojazdu został wrak, a ubezpieczyciel zawyżył jego wycenę. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku?

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wymuszenie pierwszeństwa to ciągle dosyć trudny temat. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim tego typu wypadki zdarzają się niestety dosyć często – z dużym prawdopodobieństwem każdego z nas choć raz to spotka. Ponadto dość trudno jest czasami wyegzekwować swoje prawa. Warto wiedzieć, gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Szkoda na taksówce a odszkodowanie za postojowe.

Osobom prowadzącym działalność taksówkarską w przypadku wypadku drogowego oprócz odszkodowania za pojazd należy się również tzw. odszkodowanie za utracone dochody taxi. Jest to nic innego jak rekompensata za przestój pojazdu, który służył działalności zarobkowej poszkodowanemu przedsiębiorcy.

Continue reading