Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu po szkodzie może stanowić pewne trudności, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Z pojazdu został wrak, a ubezpieczyciel zawyżył jego wycenę. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku?

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wymuszenie pierwszeństwa to ciągle dosyć trudny temat. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim tego typu wypadki zdarzają się niestety dosyć często – z dużym prawdopodobieństwem każdego z nas choć raz to spotka. Ponadto dość trudno jest czasami wyegzekwować swoje prawa. Warto wiedzieć, gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

Jak zostało to wspomniane we wstępie, wypadki spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa zdarzają się dość często. Zazwyczaj nie są one bardzo poważne, niemniej jednak zawsze prowadzą do powstania jakichś szkód. Już na miejscu zdarzenia należy zadbać o to, aby dochodzenie odszkodowań przebiegło sprawnie i bez problemów. Zazwyczaj wzywamy na miejsce zdarzenia Policję, która wypisuje odpowiedni protokół. Jednak nie jest to konieczne. Możemy też sami przejąć obowiązki Policji, spisać oświadczenie, dane świadków, a także sprawcy. Niestety później zaczyna się trwająca miesiącami gehenna, gdy sprawca odwoła oświadczenie i próbuje uniknąć odpowiedzialności. Co można wtedy zrobić?

Zwróć się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania – Elbląg i okolice

Trzeba koniecznie wejść na stronę http://kancelariaciti.pl/. To kancelaria w Elblągu, która zapewnia wszystkim poszkodowanym fachową i kompletną pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Jej specjalnością jest między innymi prowadzenie spraw typu „wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie”. Oczywiście im szybciej po zdarzeniu się zgłosimy, tym lepiej. Warto dodać, że kancelaria z Elbląga nie pobiera żadnych opłat wstępnych – wszelkie konsultacje oraz pomoc do momentu uzyskania odszkodowania są darmowe. Firma poprowadzi dochodzenie odszkodowań na każdym etapie, zarówno postępowaniu przed ubezpieczycielem, jak też przed sądem.

Szkoda na taksówce a odszkodowanie za postojowe.

Osobom prowadzącym działalność taksówkarską w przypadku wypadku drogowego oprócz odszkodowania za pojazd należy się również tzw. odszkodowanie za utracone dochody taxi. Jest to nic innego jak rekompensata za przestój pojazdu, który służył działalności zarobkowej poszkodowanemu przedsiębiorcy.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia OC przed dopuszczeniem pojazdu do ruchu drogowego. Ubezpieczenie to gwarantuje osobie poszkodowanej rekompensatę za poniesioną szkodę. Ile można dostać odszkodowania w ramach tego ubezpieczenia? W niniejszym artykule dowiesz się: jakie szkody są likwidowane, jak ubezpieczyciel ustala wysokość świadczeń oraz gdzie zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?

Zdarza się, że praktyka ubezpieczycieli w ramach określania wartości odszkodowania w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych przyprawia wielu klientów o zdumienie. Niekiedy okazuje się, że auto z niewielkimi uszkodzeniami można zakwalifikować jako szkodę całkowitą i nijak ma się to do rzeczywistości. Należy zatem zadać sobie istotne pytanie: „Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?”

Continue reading

Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Udział w wypadku samochodowym niestety zawsze wiąże się z wieloma problemami. Jednakże, kiedy nie jest się sprawcą, lecz ofiarą, przysługują pewne prawa, o których warto wiedzieć. Między innymi mowa tu o pojeździe zastępczym, który przynależy w ramach odszkodowania po wypadku.

Continue reading