Jak długo można jeździć samochodem zastępczym?

Warto mieć świadomość praw, jakie przysługują poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych. Jeśli dojdzie do uszkodzenia samochodu, ubezpieczyciel sprawcy zobowiązany jest do zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego osobie poszkodowanej. Jak długo można jeździć samochodem zastępczym?

Auto w naprawie a zasadny okres najmu.

Często w kolizjach lub wypadkach drogowych poszkodowani ponoszą szkody częściowe. Oznacza to, że auto jak najbardziej można naprawić. W takiej sytuacji poszkodowany może liczyć na zwrot pieniędzy wydanych na najem samochodu zastępczego od dnia zdarzenia, aż do momentu zakończenia naprawy auta. Czasem jest to dosyć długi okres, gdyż uszkodzony samochód najpierw ogląda rzeczoznawca pracujący na zlecenie towarzystwa ubezpieczeniowego. Ponadto, czasem jeszcze wzywany jest dodatkowy fachowiec i dopiero po zakończeniu wszelkich oględzin poszukuje się warsztatu i rozpoczyna naprawę. Niekiedy też trzeba czekać na sprowadzenie części zamiennych. Ze względu na mogące wyniknąć spory z ubezpieczycielem warto skorzystać z usługi bezgotówkowego najmu: http://kancelariaciti.pl/, którą oferuje kancelaria odszkodowawcza w Elblągu.

Jak długo można jeździć samochodem zastępczym przy szkodzie całkowitej?

Nieraz po wypadku auta nie da się już uratować. Jak długo można jeździć samochodem zastępczym, kiedy auto trafia do kasacji? Również auto przysługuje od razu, czyli od dnia, w którym miał miejsce wypadek. Również na etapie sprzedawania tego co zostało z samochodu, jak i podczas poszukiwania nowego auta, jak najbardziej przysługuje poszkodowanemu prawo do auta zastępczego. Zwykle ubezpieczyciel honoruje okres 7 dni od momentu uzyskania informacji o zakwalifikowaniu szkody jako całkowitej. Niekiedy okres ten ulega wydłużeniu, jeśli sytuacja poszkodowanego nie daje mu możliwości zakupu nowego auta w tym czasie.

Bezgotówkowy najem Elbląg – dochodzenie odszkodowań prostsze niż myślisz.

Zgromadzenie prawidłowej dokumentacji uzasadniającej prawo do bezpłatnego najmu z OC sprawcy może niekiedy stwarzać problemy. Kancelaria odszkodowawcza w Elblągu przejmuje wszelkie formalności pomagając Klientom na każdym etapie dochodzenia odszkodowań. Rozliczymy się z towarzystwem ubezpieczeniowym udostępniając auto o tym samym przeznaczeniu oraz w tej samej klasie, co zniszczony bądź uszkodzony pojazd. Klient zyskuje pewność, że nie dopłaci z własnej kieszeni, a ubezpieczyciel pokryje wszystkie poniesione koszty. Zapraszamy do kontaktu.