Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni?

Szkody materialne i na osobie to coś, co podczas różnego rodzaju wypadków jest nieuniknione. W takich sytuacjach warto postarać się o uzyskanie odszkodowania – finansowej rekompensaty poniesionych strat. Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni? Choć nie otrzymamy ich natychmiastowo, okazuje się, iż przepisy prawne precyzyjnie regulują to, jaki czas ma ubezpieczyciel na przyznanie nam należnych pieniędzy.

Wypłata kwoty bezspornej

Trzydzieści dni – to termin, w jakim powinna zostać wypłacona suma pieniędzy stanowiąca tę część odszkodowania, co do której strony nie mają wątpliwości. Powinna ona zostać wypłacone w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku o uzyskanie odszkodowania. Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni, jeśli okoliczności wypadku są niejasne i trudno jest ustalić odpowiednią kwotę? Czasami termin wypłaty odszkodowania może ulec wydłużeniu nawet do dziewięćdziesięciu dni.

Dochodzenie odszkodowań Elbląg – profesjonalna pomoc w sądzie

Jak czytamy na stronie internetowej kancelariaciti.pl – jeśli ubezpieczyciel przekroczy powyższe terminy i  zwleka z wypłatą, możemy wejść na drogę sądową. Dochodzenie odszkodowań w sądzie jest dość skutecznym sposobem na uzyskiwanie pieniędzy od zakładów ubezpieczeniowych, które chcą uniknąć obowiązku zapłaty. Wiele osób w Elblągu decyduje się na skorzystanie z usług prawnika  – dobry prawnik znacznie zwiększa szanse uzyskania należących się nam pieniędzy, gdyż wie, w jaki sposób poprowadzić sprawę sądową, jakich argumentów i narzędzi prawnych użyć, aby dochodzenie odszkodowań przyniosło pożądany skutek.