Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?

Zdarza się, że praktyka ubezpieczycieli w ramach określania wartości odszkodowania w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych przyprawia wielu klientów o zdumienie. Niekiedy okazuje się, że auto z niewielkimi uszkodzeniami można zakwalifikować jako szkodę całkowitą i nijak ma się to do rzeczywistości. Należy zatem zadać sobie istotne pytanie: „Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?”

Jak ubezpieczyciel ustala kwotę odszkodowania po wypadku?

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z faktu, iż ubezpieczyciele do określenia wysokości odszkodowania po wypadku z tytułu szkody całkowitej stosują metodę dyferencyjną. Polega ona na określeniu wartości rynkowej pojazdu przed szkodą i odjęciu od tej kwoty wartości rynkowej pozostałości, czyli wraku. Jednak jak się często okazuje, TU wykonując wycenę nie biorą pod uwagę wyposażenia dodatkowego samochodu, ani jego dobrego stanu technicznego, często mylą się w wersjach modelu pojazdu, a także stosują niezasadne korekty mające na celu obniżenie wartości rynkowej auta. W ten sposób zaniżają oni ostateczną kwotę odszkodowania po wypadku, jaka zostaje przyznana poszkodowanemu. Dodatkowo bardzo często można spotkać się ze zjawiskiem zawyżania kosztów naprawy pojazdu w taki sposób, aby uznać szkodę całkowitą.

Jak zweryfikować decyzję TU? Prześlij kosztorys i uzyskaj pomoc – Elbląg i okolice.

Wydawać by się mogło, że po wydaniu decyzji przez TU dotyczącej wysokości odszkodowania już nic nie da się zrobić, na szczęście jest to nieprawdą. Odpowiadając na pytanie: „Czy mogę podnieść wartość auta po szkodzie?”, w wielu przypadkach należy odpowiedzieć twierdząco.

Specjaliści kancelariaciti.pl z Elbląga chętnie pomogą wszystkim poszkodowanym w dochodzeniu swoich racji i praw. Trzeba pamiętać o tym, że decyzje wydawane przez TU można podważyć, jeśli się z nimi nie zgadzamy. Wycenę ubezpieczyciela można zweryfikować zarówno co do kosztów naprawy, jak i rozmiaru doznanej szkody, np. zlecając na własną rękę prywatną ekspertyzę innemu rzeczoznawcy. Taka wycena może skutecznie wpłynąć na zmianę stanowiska TU, które chcąc uniknąć z góry przegranego procesu sądowego często zgadza się z ekspertyzą Klienta i wypłaca odszkodowanie po wypadku, które pokryje wszystkie poniesione straty.