Kiedy należy się auto zastępcze po wypadku?

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek opłacania składki OC. Polisy ubezpieczeniowe są coraz droższe, warto więc znać swoje prawa związane z zawieraniem tych umów, jak chociażby to, kiedy należy się auto zastępcze po wypadku?

Odszkodowanie po wypadku z OC i AC

Jeśli przydarzył Ci się wypadek lub drogowa kolizja, nie rezygnuj z przysługujących Ci praw. Nie każdy z nas zna się na przepisach i wie, że odszkodowanie po wypadku należy się nie tylko za uszkodzony pojazd. W wypadku stłuczek często zostajemy pozbawieni jedynego środka transportu – auta, którym na co dzień dojeżdżaliśmy do pracy. Jeśli wypadek nie wydarzył się z naszej winy, możemy wnioskować o pojazd zastępczy z OC sprawcy. Jeśli jednak to my spowodowaliśmy drogowe zdarzenie, jedyną możliwością jest uzyskanie zastępczego auta z AC. Ten sposób na warunkach zawartych w OWU zadziała jednak tylko wtedy, kiedy opłacaliśmy dodatkową składkę.

Bezgotówkowy najem aut z OC – Elbląg

Jeśli już ustaliliśmy, kiedy należy się auto zastępcze po wypadku, warto dowiedzieć się, jakich formalności powinniśmy w tej kwestii dopełnić. Jeśli nie wiemy gdzie się udać po poradę, możemy skorzystać z oferty kancelarii odszkodowawczej w Elblągu, zajrzeć na  stronę http://kancelariaciti.pl, gdzie wszystko jest dobrze wyjaśnione. Otrzymamy tam również bardzo konkretną pomoc – kancelaria zajmuje się bowiem bezgotówkowym najmem aut zastępczych z OC sprawcy. Flota składa się z samochodów różnych klas, w tym z segmentu premium. Warto nadmienić, że jeśli samodzielnie będziemy dochodzić swoich roszczeń, musimy pamiętać o złożeniu do ubezpieczyciela specjalnego wniosku, w którym opiszemy, w jakim zakresie korzystaliśmy z własnego auta. W przypadku, gdy pojazd zastępczy ma być opłacony ze składki AC, należy dokładnie zapoznać się z zawartą z ubezpieczycielem umową i jej warunkami, abyś nie narazić się na dodatkowe koszty.