Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Widok własnego samochodu jadącego na lawecie, bądź sama myśl o tym jest bardzo przykrym doświadczeniem. Niestety taki widok jest dość częsty wskutek licznych wypadków i kolizji drogowych. Warto zatem znać swoje prawa i obowiązki, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku pokrywające rzeczywiści poniesione straty.

Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Według prawa to sprawca wypadku/kolizji drogowej jest zobowiązany do pokrycia zaistniałej szkody. Za holowanie uszkodzonego lub zniszczonego pojazdu najczęściej pieniądze są wypłacane z ubezpieczenia OC sprawcy. Poszkodowani zastanawiają się kto płaci za holowanie po szkodzie, jeśli sprawca nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. Wówczas koszty ponosi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Dochodzenie odszkodowań odbywa się w takim przypadku przy udziale dowolnie wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, do którego należy zgłosić szkodę.

Najczęściej samochód jest holowany do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania poszkodowanego. Podczas organizacji holowania naszego auta powinniśmy pilnować i gromadzić całą dokumentację z takiego transportu. Bardzo często ubezpieczyciele odmawiają wypłaty pełnego odszkodowania po wypadku w przypadku braku odpowiednich dokumentów.

Zwrot kosztów holowania – pomoc prawna Elbląg.

 Dochodzenie odszkodowań jest bardzo czasochłonne i wymaga od nas znajomości całych procedur, które powinny być w takiej sytuacji zastosowane. Warto taką sprawę przekazać firmie www.kancelariaciti.pl w Elblągu, która specjalizuje się w tego typu sprawach. To na jej barkach będzie spoczywało przygotowanie odpowiednich dokumentów i wysłanie ich do ubezpieczyciela.