Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu po szkodzie może stanowić pewne trudności, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Z pojazdu został wrak, a ubezpieczyciel zawyżył jego wycenę. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku?

Dlaczego wycena wraku jest ważna?

Zastanawiając się, jak sprzedać auto po szkodzie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ile realna jest wartość wraku oszacowana przez ubezpieczyciela. Kiedy mamy do czynienia z sytuacją zawyżenia ceny wraku, zmniejsza się kwota, jaką możemy otrzymać z tytułu ubezpieczenia samochodu. Jest ona bowiem naliczana według zasady: wartość auta sprzed zdarzenia pomniejszona o wartość wraku. Im wyższa kwota wraku, tym mniejsza różnica, a zatem niższe odszkodowanie po wypadku.

Jak sprzedać auto po szkodzie i uzyskać odpowiednie odszkodowanie po wypadku?

Istnieje możliwość zgłoszenia się do ubezpieczyciela z prośbą o zbycie wraku. Jeżeli ubezpieczyciel sprzeda auto, będzie zobowiązany do wypłacenia nam uzyskanej kwoty. Jeżeli do transakcji nie dojdzie, możemy spróbować upłynnić wrak samodzielnie. Jeśli to się nie uda lub sprzedamy wrak za dużą niższą kwotę, możemy żądać zwrotu różnicy i dopłaty do odszkodowania po wypadku  od ubezpieczyciela. Najlepiej jednak zgłosić się po pomoc do prawnika. Kancelariaciti.pl w Elblągu świadczy kompleksową pomoc w dochodzeniu praw poszkodowanego przed towarzystwem ubezpieczeniowym oraz przed sądem. Istnieje kilka korzystnych dla poszkodowanego rozwiązań, żeby je jednak uzyskać należy dobrze znać tajniki prawa. Poszkodowany z Elbląga lub okolic może między innymi żądać pokrycia różnicy między kwotą wyceny auta, a rzeczywiście uzyskaną ze sprzedaży.