Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania za szkodę częściową auta?

Nie jest tajemnicą, że firmy ubezpieczeniowe robią wszystko, aby wypłacać jak najmniejsze odszkodowania za naprawę auta po wypadku. Okazuje się jednak, że możliwa jest dopłata do odszkodowania.

Zaniżone odszkodowanie – kosztorys naprawy pod lupą.

Zakłady ubezpieczeniowe mają kilka sposobów na to, aby zaniżyć kwotę odszkodowania. Jednym z nich jest na przykład obliczanie kosztów wymiany części nie na podstawie oryginalnych części do samochodu, lecz na podstawie ich o wiele tańszych zamienników. TU zaniżają również wartość uszkodzonego pojazdu oraz stawki roboczogodziny. Niekiedy także pomniejszają należne świadczenie o podatek VAT.

Warto wiedzieć, że tego typu działanie jest niezgodne z prawem i ubezpieczyciel po prostu nie może w ten sposób postępować. Wielu poszkodowanych jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co daje się oszukać, dlatego później potrzebna jest im dopłata do odszkodowania.

Dopłata do odszkodowania Elbląg – jak ją uzyskać?

Ażeby otrzymać dodatkowe pieniądze można zwrócić się do odpowiedniej kancelarii odszkodowawczej, która się tym zajmuje, jak np. kancelariaciti.pl. Warto zauważyć, że nawet jeśli nie jest się pewnym, czy w danej sytuacji należy się dopłata do odszkodowania, jak najbardziej warto złożyć wniosek, gdyż nic to nie kosztuje.

Każda sprawa analizowana jest bezpłatnie i dopiero gdy zostanie zaakceptowana dochodzi do podpisania cesji wierzytelności. Warto mieć też na uwadze, że dopłata do odszkodowań wypłacana jest w przeciągu kilku dni. Co więcej, w zasadzie wszystko można bardzo szybko załatwić on-line.

Nie ma wątpliwości, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze działają w interesie poszkodowanego, lecz w swoim własnym, dlatego też warto znać przepisy i walczyć o swoje prawa.